Суттєвого послаблення гривні не буде, вона може втратити ще максимум 10%, – Фурса

Суттєвого послаблення гривні не буде, вона може втратити 10%, – Фурса

Офіційний курс станом на 3 жовтня становить 24 гривні 86 копійок, тобто гривня знову почала дешевшати. Проте експерти радять не панікувати, мовляв, Україна контролює ситуацію. Об этом сообщает today-boss.in.ua со ссылкой на СМИ.

Про це заявив фінансовий аналітик Сергій Фурса в коментарях 24 каналу.

У Нацбанку розповіли, що за останні три дні витратили 200 мільйонів доларів на підтримку гривні. Це пов’язано із тим, що пропозиція валюти зменшилася, а попит на неї навпаки – зріс. Тим часом кредитна рейтингова агенція Standard & Poor’s спрогнозувала курс гривні до 2022 року – він становитиме 28,5 гривень.

Експерти радять не хвилюватися, все під контролем.

В нас стабільна, добра ситуація в економіці. В нас стабільна ситуація з платіжним балансом, тому суттєвого послаблення гривні не буде. Що ми очікуємо на кінець року? На 27, 5 гривня за долар. Це все одно означає, що з першого січня до першого січня гривня посилюється. Проте може втратити 10%. Навіть менше,
– відповів Сергій Фурса.

Зазначимо, що за курсом валют від НБУ 3 жовтня долар подорожчав на 31 копійку і коштував 24,86₴ Євро подорожчав аж на 40 копійок і коштував 27, 16₴

Чому гривня почала дешевшати?

За словами політичного експерта Миколи Давидюка, на курс валют сильно впливають експортні тенденції. "Надзвичайний врожай зернових культур приніс непогані продажі, тому багато валютної готівки зайшло в Україну. Тому останній місяць-півтора ми бачили дещо нижчий курс", – сказав він.

На жаль, це сезонне явище і ми не маємо диверсифікації економіки настільки, щоб ми могли круглий рік отримувати такі суми та утримувати на сильному рівні валюту,
– наголосив експерт.

Також Давидюк не виключає спекуляції. "Велика кількість політиків чи чиновників ніколи не втрачають шанс нажитися на українцях. Якщо гривня в день коливається вверх-вниз, то виникають сумніви, що ніхто на цьому не заробив кілька десятків мільйонів", – додав Давидюк.

Курс валют
Як змінювався середньорічний курс долара / Інфографіка 24 каналу


Джерело статті: “http://24tv.ua/suttyevogo_poslablennya_grivni_ne_bude_vona_mozhe_vtratiti_shhe_maksimum_10__fursa_n1214431”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя